Zmiany

Od dziś blog „Życie Ptaków” zmienia nazwę na „Ptakofonię” – zdecydowanie bardziej adekwatną do publikowanych tu treści i myślę, że ciekawszą. Adres bloga pozostanie jednak taki sam.
Ale zmiany obejmują przede wszystkim dział z odgłosami przyrody, który został poddany solidnej renowacji. To lista nowych nagrań, w wielu przypadkach zawierająca więcej, niż jeden rodzaj głosu danego gatunku oraz ich opis. Ponadto dział ten podzielony jest teraz na pięć grup: „Ptaki”, „Ssaki”, „Owady” (w większości prostoskrzydłe), „Płazy” i „Audiofotografie” (nagrania tła, np. stawu po południu). Na razie można słuchać jednak tylko połowy nagrań z odgłosami ptaków, ale lista będzie sukcesywnie uzupełniana.
Zapraszam więc do słuchania dźwiękowej kakofonii zasobów „Ptakofonii”.
Koniec również półrocznej przerwy we wpisach. Będą wiosenne wspomnienia ze stawów w Jeziórku, z lasu, z ogrodu i będą wpisy na temat głosów ptaków o charakterze bardziej naukowym.

Zachęcam więc, aby wpisywać się do grona śledzącego blog (na samym dole strony) w celu otrzymywania e-maili z powiadomieniami o nowych wpisach.

Sprzęt do nagrywania

Sprzęt do nagrywania

I jeszcze słowo o sprzęcie ze zdjęcia dla zainteresowanych. Od lutego tego roku jestem (raczej szczęśliwym) posiadaczem rejestratora Olympus LS-14. Jak dla mnie wprawdzie jego wbudowane mikrofony nie nadają się za bardzo do nagrywania głosów przyrody poza dźwiękami o niskiej częstotliwości, jak bąk, czy burza. W niektórych przypadkach (wodospad, morze, miasto, koncert) ciągle sięgam po mojego poprzedniego, mniej profesjonalnego LS-3 – dźwięk wówczas bardziej z niego mi odpowiada. Może i stereofonia jest węższa (co częściowo można naprawić „poszerzarką”), ale brzmienie – bardziej naturalne. LS-14 dobrze natomiast współpracuje z zewnętrznym mikrofonem Boya By-VM300PS.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s